Çatı Yalıtımı
Çatı Yalıtımı

Çatı Yalıtımı

 

Çatı su yalıtımı, yalnızca son katları ilgilendiriyor gibi görünse de, binanın genel sağlığı için çok önemlidir. Yalıtımı olan binaların yüzey izolasyonlarının dayanıklı olması için, sağlam bir çatının olması gerekir. İyi monte edilmiş bir çatının da yalıtımının uygun şekilde yapılması lazımdır.

 

Çatıyı izole ettiğinizde aynı zamanda yangın ihtimalini de asgariye indirmiş oluyorsunuz. Çatıdan aşağıya su gitmiyor, ses iletilmiyor ve ısı yalıtılıyor. Çatının türüne göre yalıtım malzemesinin türü de değişmektedir. Çatıya göre üretilen malzemeler kullanılır.

 

Çatı yapılırken kullanılan malzeme türü, yalıtımın türüne de karar vermektedir. Bu kararı profesyonel yalıtımcılar almakta ve uygulamasını yapmaktadır. TSE standartlarında üretilen malzemeler, kaliteli ve dayanıklıdır. Çatı su yalıtımında ana ve yardımcı malzemeler şeklinde iki tür malzeme çeşitliliği bulunmaktadır.

 

Çatının sıfırdan yapımında, yalıtımlı olarak yapılması, sonraki aşamalarda problem yaşanmasını önler. Önceden yapılmış çatıların onarımında ise, onarılacak bölgenin ihtiyacına göre yalıtım türü benimsenir. Hangi yalıtım türünün kullanılması gerektiğine işinin ehli ustalar ve teknisyenler karar vermelidir.

 

Kar yağan bölgelerde, yağan karın direkt olarak binanın üzerinde kalmaması, çatıda birikmesi ve oradan eriyerek tahliye boruları ile kanalizasyona gönderilmesi iyi olmaktadır. Binaya temas etmeyen kar, betonun çatlamasını önler, su sızıntısını engeller. Hem binanın hem de çatının uzun yıllar dayanıklı olmasını sağlar.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014